Vijesti

22. studenoga 2019.

“Tradicionalna brodica moga kraja” – Prvi suvenir Općine Marčana

Na temelju identificirane potrebe na području Općine Marčana za razvojem vlastittog autohtonog suvenira, a s ciljem promocije i valorizacije lokalne pomorske baštine, tradicije, kulture i običaja ali i međusektorskog umrežavanja, osmišljen je partnerski projekt udruge Lagur istarska batana i Dječjeg vrtića Vrtuljak Marčana pod nazivom Tradicionalna brodica moga kraja, prvi suvenir Općine Marčana. Kroz edukativne aktivnosti usmjerene djeci vrtičke dobi Općine Marčana o pomorskoj baštini, tradiciji, kulturi i običajima ali i društvenom poduzetništvu, projekt je rezultirao razvojem prototipa novog turističkog proizvoda-prvog suvenira Općine Marčana koji svojim izgledom valorizira lokalnu pomorsku baštinu te ima oblik tradicionalne brodice GUC. Ovaj projekt proveden je uz fijancijsku potporu zaklade za poticanje partnerstva i razvoja civilnog društva iz sredstava Fonda gradova i općina.